SIFIR ATIK PROJESİ
 
 
İlçemizde Sıfır Atık Projesi;  amacı, uygulanması, işleyişi ve yaşanacak sorunlara ilişkin toplantı, Kaymakamımız Sayın S. Hurrem AKSOY ‘ un katılımı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyonunda tüm kamu kurum ve kuruluşları, Narlıdere Belediyesi ve eğitim kurumları katılımıyla, Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda yapılmıştır.
 
Ülkemizin geleceği adına büyük öneme sahip Sıfır Atık Projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olup, Eylül 2017’ de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ‘nde yapılan toplantı ile kamuoyuna tanıtılmıştır.
 
2018 yılında Kaymakamlığımız Projede pilot olarak seçilerek çalışmalar yürütülmüştür. 2019 yılı itibariyle ilçemizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, eğitim kurumları, sağlık kuruluşları, alışveriş merkezleri, turizm tesisleri, terminaller ve ilgili sektörler tarafından ivedilikle sıfır atık projesinin etkin bir şekilde uygulanması gerekmektedir.
 
Toplantı, Kaymakamımız Süleyman Hurrem AKSOY tarafından açılış konuşmasıyla başlamış, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanlarınca sunumlar yapılmıştır. Sunumda uygulamanın nasıl olacağı anlatılırken karşılıklı sorunlar konuşulmuştur. Kaymakamımız yaptığı konuşmada; özellikle çevrenin, atıkların ve israfın öneminden bahisle, halkımızda farkındalık uyandırmak ve geleceğimiz olan çocuklarımıza geri dönüşüm davranışını mutlaka kazandırmalıyız konularına önem vermiştir.
 
Toplantı İlçe Tarım ve Orman Müdürü S. Harika GÜNGÖR’ ün iyi dilekleriyle sona ermiştir.
 
 
İSAY2 Galeri